The Swiss Consulting

Başvuru yapmak için buraya tıklayın.

GC/MS ve GC MS icin Metod Gelistirme Egitimi

EĞİTİMİN AMACI: GC/MS tekniginin kullanimina dayalı olarak Pratik Yöntem Geliştirme yollarını teorik çalışma, Case Study  ve Workshop`lar aracılığı ile  aktarmak ve öğretmek.

 

LABORATUARLARDA GC & GC/MS`İN YERİ: Enstrümantal analiz yöntemi olarak GC/MS, başlangıç maddesi, Etkin Madde ve Yardımcı Madde, ara ürün, bitmiş ürün Analizi, Analitik Metod Validasyonu ve Proses Validasyonu alanlarında ileri analiz tekniği olarak kullanım olanağı bulmaktadır. Ayrica,GC/MS analitik metod olarak hassasiyetinin yüksek olmasi ve özellikle MS baglantili olan GC/MS tekniginde seciciligin de cok yüksek olmasi sebebi ile diger analizler yaninda temizlik validasyon-larinda da kullanim imkani bulmaktadir. Bazi analizlerde özellikle Head Space GC -MS kullanimi zorunludur.

 

 

KİMLER KATILMALI : Beşeri ilaçlar, Veteriner Tibbi Ürünler, Kozmetik Ürünlerin, Laboratuar calisanlari, Tibbi Cihaz testlerini yapan Laboratuarların ve Kalite Kontrol, ARGE Laboratuar çalışanları, Emdüstri Laboratuarlarinin calisanlari, yöneticiler ve geleceğin yönetici adayları. 

 

EĞİTİMİN İÇERİĞİ:

1. Gün

2. Gün

CASE STUDY: Pik oranlarının ve alıkonma sürelerinin GC-MS tanımlamalarındaki daki rolü


WORK SHOP: Analitik Laboratuar Denetimleri ve degerlendirilmesi

 Excel ® ile istatistiksel degerlendirilmeler

(Katilimcilarin kisisel bilgisayarlarini yanlarina almalari tavsiye edilir)