The Swiss Consulting

Başvuru yapmak için buraya tıklayın.

Steril Ürün Üretimi Egitimi- Annex-1 (Draft Versiyon Yenilikleri ile birlikte)

EGiTiMiN AMACI:

 

Avrupa birligi (AB) Komisyonu tarafindan Aralik 2018 de yayimlanan bir duyuruya göre , AB-GMP Kilavuzu Kisim -1 eklerinden olan "Steril Tibbi Ürünlerin Üretimi" eki tamamen revize ediliyor. 

Ayrica AB Komisyonu 20 subat 2020 tarihinde 2. Tasari Versiyon olan ilgili dokümani yayinladi.

 Egitimin amaci, Yeni kilavuz ekinin steril ürünlerin üretimi ile ilgili olarak hangi yenilikleri getirdigi , icerik ve baslik degisikliklerinin neler oldugunun anlatilmasi bu egtimin en önemli amacidir. Ayrica egitimde degisiklikler risk bazli olarak siniflanacak ve firmalarin atmasi gereken adimlar verilecektir.

 

 

KiMLER KATILMALI: Steril Ürün Üreticileri, Ilac, Tibbi ürün, Tibbi Cihaz üreticisi firmalarin Yöneticileri ve Yönetici adaylari. Üretim sorumlulari ve calisanlari, Kalite Birimleri, Kalite Güvence, Kalite Kontrol calisanlari, Mikrobiyoloji calisanlari ve diger ilgili tüm calisanlar. 

 

EGITIMDE NELER ÖGRENECEKSINIZ?

 

----------------------------------------------------------------

1. GÜN


 

2. GÜN

Egitim Dili: Türkce


EĞİTMEN: F. GÜNER, M. Sc. CHEMIST, GENERAL MANAGER

The Swiss Consulting, Isvicre


İsviçrede yaşıyor. 30 yillik mesleki deneyimi ve 20 yillik sektör deneyimi var. Streuli Pharma AG` de “ Validation Manager” olarak çalıştı. Katılar, yarı katılar, sıvılar ve steril üretim ile ilgili oda, alan, ekipman ve cihazların kalifikasyon projeleri ile  Proses Validasyonu, Temizlik Validasyonu, Kalite Güvence ve Kalibrasyon Yönetimi projelerini  yönetti. Ayrıca Frike Group`a bağlı Frike Pharma AG `de  “Validation & Qualification Manager” olarak katılar , yarı katılar,  sıvılar için Proses ve Temizlik Validasyonu ile Kalifikasyon projelerini yürüttü. Almanya`dan “Validierungsbeauftragte” (Validasyon Yetkilisi) belgesini aldı.  İsviçre denetim organı “Swiss Medic “ ve Sağlık Bakanlığı inspeksiyonlarına  , pek çok yerli ve yabancı firmaların audit / denetimlerine katıldı.  The Swiss Consulting (TSC-Turkey) firmasını kurdu. GMP/ GDP/ GLP alanlarıda eğitim, danışmanlık ve proje firması olarak Türkiye`de de ekibi ile birlikte beşeri ilaç, veteriner tıbbi ürün, kozmetik, medikal, tibbi ürün üreicisi firmalara hizmet veriyor. Ayrica bu sektörlere, başlangɪç maddesi, ara ürün üretimi, primer ve seconder malzeme üretimi  yapan firmalara ve bu firmaların tedarikçilerine  de İsviçre ve Almanya`da kazandığı deneyimleri  aktarıyor. TSC-Türkiye 2011 yilindan beri, Üniversiteler, Bakanliklar, Kamu Kurum ve Kuruluslari  ile Firmalardan yaklasik 3500 kisiye egitim verdi ve 250 firma ile calisti.


Bilgi icin : info@theswissconsulting.com