The Swiss Consulting

Başvuru yapmak için buraya tıklayın.

HPLC (Yüksek Performanslı Likit Kromatografi ) ve Metot Optimizasyonu Eğitimi

 

EĞİTİMİN AMACI: HPLC ve ileri HPLC Analiz teknikleri ve bu teknikleri  kullanimina dayalı olarak Pratik Yöntem Geliştirme yollarını teorik çalışma, Case Study  ve Workshop`lar aracılığı ile  aktarmak ve öğretmek.

 

LABORATUARLARDA HPLC`NİN YERİ: Enstrümantal analiz yöntemi olarak HPLC  başlangıç maddesi, etkin madde, yardımcı madde, ara ürün ve bitmiş ürün analizleri yaninda analitik metod validasyonu, proses validasyonu alanlarında da ileri analiz tekniği olarak kullanım olanağı bulmaktadır. Ayrica HPLC analitik metod olarak hassasiyetinin yüksek olmasi ve özellikle MS baglantili olan HPLC tekniginde seciciliginde cok yüksek olmasi sebebi ile diger analizler yaninda temizlik validasyonlarinda da kullanilan önemli analiz tekniklerin den birisidir.


KİMLER KATILMALI : Beşeri ilaçlar, veteriner ilaçları ve kozmetik ürünlerin testlerini yapan Laboratuar çalışanlarKalite Kontrol, ARGE laboratuar çalışanları, Üniversitelerin Arastirma ve kontrol laboratuvar calisanlari yöneticiler ve geleceğin yönetici adayları. 


EĞİTİMİN İÇERİĞİ

1. GÜN

2. GÜN

CASE STUDY: HPLC için Kalite Kontrol Kartı

 

WORKSHOP : Hata arama ve giderme örnekleri (Troubleshooting)

Excel ® ile istatistiksel degerlendirilmeler.  

 

(Katilimcilarin kisisel bilgisayarlarini yanlarina almalari tavsiye edilir)