The Swiss Consulting

Ne Dediler

- Eğtimden çok memnun kaldım . Kariyer hayatıma faydası dokunacagına inanıyorum . (Isvicre den sertifikali GMP Egitimi / Yurt Disinda Yasama calisma koclugu, danismanligi, mentörlügü)

   Ilayda Dirik

 

- Eğitim yüzyüze eğitim kadar verimli oldu. Soru sorarak ilerlemenin katkısı büyük oldu.

  Prof. Dr. Nerin Nadir Önder, Atacare Health Trading Ltd Şirketi Ecza Deposu- Kibris

 

 

- Eğitim süresi açık ve anlaşılır bir şekilde ilerledi.Örneklemeler ile konunun netleştirilmesi çok iyi idi. Edindiğim bilgiler ile çalışma yöntemimde geliştirme yapabilirim.Teşekkürler. (ic Denetim ve Yönetimi Risk Bazli Egitimi)

  Yeliz Tas - Recordati Ilac

 

- Sn. Faruk Güner'in bilgi ve tecrubesi sayesinde egitimlerin çok faydalı olduğunu söyleyebilirim. Eğitimin teorik + uygulamalı olması sebebiyle katkı sağlama oranı yüksek. Teşekkürler. (Kalite Risk Yönetimi Uygulamali ve Son 2021  Güncellemeleri Taslagi (ICH Q9) Egitimi ve Temizlik Validasyonu Risk Bazli ve Son Yenilikler Egitimi- PDE Yaklasimi ile) 

   Zeynep Sinem Öztürk-Senol- Recordati Ilac AS

 

- Örneklerle pekiştirilmiş, yalın ve içerik yönünden isabetli cümlelere yer verilmiş başarılı egitimlerde slayttaki bilgiler dışında da ayrıntılı olarak bilgilendirildim. (Kalibrasyon ve Modern Kalibrasyon Yönetimi, Kök Neden Analizi, Validasyon Master Plani, Degisiklik Kontrolü, OOS, OOT, OOX, Sapma ve DÖF (CAPA), Kalite Risk Yönetimi, Temizlik Validasyonu, GMP Risk Bazli Egitimleri

  Ebru Cetinkaya

 

- Bilgilendirici, farkındalık yaratan bir eğitimdi, teşekkürler. (Proses Validasyonu Risk Bazli Egitimi)

  Pelin Kar- Recordati Ilac As

 

- Uzmanlığından şüphe etmediğim bir eğitmen ile çalıştığım firmaya aktarabileceğim verimli bir eğitimdi. (Annex-1, Steril Ürünler ve Degisiklik Tasarisi Egitimi)

  Hande Keskin-Neutec Ilac AS


.-Sunumlarda islenen konular örneklendirilebilir oldugundan daha anlasilir ve anlaticinin saha tecrübesine dayali olarak talep edilen cevaplar tatmin edicidir. (Annex-1, Steril Ürünler ve Degisiklik Tasarisi Egitimi)

   Gürcan Gökce-Neutec Ilac AS

 

- The Swiss Consulting`in -Isvicre ile canli baglantili ve online olarak düzenledigi GLP- Good Laboratory Practice Egitiminin birebir olması iyiydi. Anlaşılır yalın bir dili vardı.

   Ozlem Alkaya- Gripin A.S.

 

- Örneklendirme ve tecrübe paylasimi cok verimli ve faydaliydi. Guideline bilgilendirmeleri cok kapysamliydi

  Merve Ari- Gensenta

 

- Konuya hakimiyet ve içerik olarak cokfaydalı bir eğitimdi. Diğer eğitim türleri için sizlerle iletişime geçecegiz.

  Emre Özbek-Poliya 

 

- Validasyon Master Plani-VMP-Risk Bazli Egitimi; Kapsayıcı bilgilendirme içeriği bakımından başarılı bir eğitim çalışması oldu. Teşekkürler.

  Serkan Dayan-Kayseri Erciyes Üniversitesi Ögretim Üyesi

 

-Validasyon Master Plani-VMP-Risk Bazli Egitimi; Aldığım eğitimin oldukça faydalı olduğunu düşünüyorum. Gelecek kariyerimde olumlu etkilerini göreceğimden eminim. Uzman eğitmeninizin konuya hakimiyeti ve yönlendirmesinden memnun kaldım.

 Kasım Büyükbezirci- Kayseri Erciyes Üniversitesi Ögretim Üyesi

 

- GMP Iyi Üretim Uygulamalari Güncel Egitimi Aldığım eğitimin oldukça faydalı olduğunu düşünüyorum. Kısa sürede işimle alakalı olumlu geri dönüşler alacağımdan eminim. Emekleriniz için teşekkür ederim.

  Kasım Büyükbezirci- Kayseri Erciyes Üniversitesi Ögretim Üyesi

 

-Validasyon Master Plani-VMP-Risk Bazli Egitimi; Bilgiler kafama bu eğitimden sonra daha güzel oturdu. Online olmasına rağmen sıkıntı yaşamadık ve konunun akıcı olduğunu düşünüyorum. Tekrar teşekkür ederiz.

  Burcu Somtürk Yilmaz-Kayseri Erciyes Üniversitesi Ögretim Üyesi

 

-ISO 14971- Risk Analizi Eğitimi gayet anlaşılırdı ve sorduğum sorulara cevaplarımı alabildim. Teşekkür ederim.

 Nazli Asci- Biyoteknik 

   

- Stabilite Egitimi; Etkili bir egitim oldu.

   Sevim Anli Simsek, Atabay Ilac

 

- Bugün yapilan Stabilite ve Testleri egitimi sayesinde eksik oldugum yada kafamda oturtamadigim bazi bilgilerin suan itibari ile netlesmesinin mutlulugu icindeyim. Tesekkürler.

   Sevil Koc, Atabay Ilac

 

- Beklentilerimi karşılayan bir eğitimdi genel olarak yeni yayınlanan Annex-1 deki değişiklikler hakında bilgi almak istiyordum ve karşılığını buldum.

 Mehlika Isik- World Medicine

 

- Eski calıştığım firmada arkadaşlarımı egitimlerinize göndermiştim eğitimlerinizden  cok memnun kalmışlardı. İlginiz için teşekkür ederim.

   Buket Erel, Mefar Ilac

 

- Sizden çok güzel bir temizlik validasyonu eğitimi aldık teşekkür ederiz.

  Esengül Kücükali-Biofarma


 

-Sanal ortamda verilen eğitimler çok verimli idi.

 Belma Sonugür, Egemen International  
 

- Workshops (WSs), WSs sonuclarinin tartisilmasini ve WSs`i cok ilginc olarak  degerlendiriyorum.

   Aysel Öztürk- Biofarma Ilac


- Thank You so much and hope to see you in an other training.

  Dr. Perihan Gürbüz- Kayseri Erciyes Üniversitesi Ögretim Üyesi


- Cok verimli gecen bir egitim oldu.

  Dr. Ayse Eken- Kayseri Erciyes Üniversitesi Ögretim Üyesi


- Bana katkisi büyük oldu, egitimcinin zamanlamasi ve bilgi kullanimi beceriliydi.

  Arda Pehlivan- Deva


- Temizlik Validasyonu Egitiminde konular, prezentasyon ve egitim dokümanlari cok iyiyiydi.

  Sezen Süzer Kurtulmus- Bilim Ilac


- The Swiss Consulting den ve egitimcisinden daha önce de eğitim aldım ve memnun kaldım. Bu nedenle tekrar eğitim almak istiyoruz.

   Gülçin AKIŞ TALAS- Drogsan

 

- Thank you everything is ok. It is very useful for us.

   Bülent Ugurlu- Orgachem

 

- Online eğitimden de çok memnun kaldım, çok teşekkürler.


- Online egitimler canli baglantili oldugu icin sinif egitimlerinden faksiz ve etkinligi ayni


- Istatistiksel Proses Kontrolü Egitiminde, veriler kullanilarak grafik olusturma, ve grafikleri yorumlayarak prosesin iyilestirilmesi anlaminda calismalar yapma becerisi kazandim.


- GMP-PIC/S Uyum Egitimi gayet akici, verimli gecti örnekler konuyu pekistirdi.


- Risk Analizi , Yöntemleri, Yönetimi Uygulamali Egitiminin akici ve anlasilir olmasi ve gösterilen tekniklerin rahatca uygulanabilirliginin anlasilmasi adina tesekkür ederim.


- GMP-PIC/S Uyum Egitimi Güncellemeleri karsilastirmali olarak anlatildigi icin cok net anlasildi.


- GMP-PIC/S Uyum Egitiminin uygulamalari ve görselleri egitimin verimli gecmesini sagladi.


- Risk Bazli Kalifikasyon Egitimi cok etkili ve egiticiydi.


- Temizlik validasyonu ve ekipman temizliginde kalinti kontrolleri ve hesaplamalari bu egitimde en cok ilgimi ceken konulardi.


- Egitim cok iyiydi, deneyimlerin paylasiliyor olmasini cok faydali buluyorum.


- HPLC kolonlari ve Metod olustururken validasyon asamasinda uygun kosullarin nasil secilmesi gerektigi bu egitimde en cok ilgimi ceken konulardi.


- Analitik Metod Validasyonlarindaki güncel uygulamalar sayesinde alisilagelen analizlere ek olarak uygulanabilecek parametreler ögreticiydi, farkli guideline `lar duruma bakis acisindan faydali idi.


- HPLC ile ilgili bilgilerime daha fazla bilgiler kattim cok iyi bir egitimdi.


- Analitik Metod gelistirme adina, molekül yapisi üzerinden nasil bir yol izlenecegi hakkinda örnekler verilmesinin bu egitimde bana fayda saglayacagini düsünüyorum.

- Türkçe olduğu için de iyi anlaşılır bir egitimdi.


- Kalite Risk Yönetiminin bütün alanlara uygulanabileceği, filtreleme ve FMEA metodunun alanları ve uygulamaları bu eğitimde en ilgimi çeken konular olduğunu düşünüyorum.


- Sunum içerikleri yeterli düzeyde ve beklentilerimi karşılamıştır. Anlatım gayet anlaşılır ve uygun düzeyde.


- Bu eğitimde Tüm risk analiz yöntemleri özellikle FMEA ve FTA ile ilgili derinlemesine bilgi sahibi oldum. Eğitimcinin sunumu çok yeterli ve akılda kalıcı.


- Eğitimde bana fayda sağladığını düşündüğüm konu, GMP ve GLP uygulamalarının yürüten tüm firmalar için, uygulanması büyük faydalar sağlayacak. Kalite Yönetimi hakkındaki farkındalığım pekişti.


- Eğitimcinin aktarımları anlaşılır, yeterince donanımlı ve interaktif olması sebebi ile son derece katılımcı açısından dikkat, ilgi ve konsantrasyonu yüksek tutacak şekilde.


- Günlük hayatta yaşanan somut problemlerden örnekleme yapılması, bana fayda sağlayacak.


- Bu eğitimde en ilgimi çeken konu, Kalifikasyonun alt başlıkları ve bu başlıklara dahil olması gereken mutlak konular idi. Eğitimcinin sunum içerikleri güzel ve detaylıydı. Ayrıca verilen örnekler ve yaklaşımlar aydınlatıcı idi.


- Kalifikasyon çerçevesinin belirlenmesi tablosunu çok beğendim. İşime çok yarayacağını düşünüyorum. Retrospektif kalifikasyonuda Risk Analizi konusunun bana fayda sağlayacağını düşünüyorum.


- Sunum notları konunun çok net bir özetiydi. Olabilecek en iyi şekilde sunulmuş. Tüm bilgileri içeriyor. Sorulara cevap bulmak mümkün.


- Bu eğitimde Oda ve Alanlarda yapılması zorunlu olan Kalifikasyonun yapılışı bana en çok fayda sağlayacak konu. Sunum içerikleri ve aktarımı güzel. Tesisimizde ve Kalifikasyon ekibimizle beraber bu eğitimi tekrarlamak isterim.


- Bir tesiste kullanımda olan ve yeni alınan cihazların veya sistemlerin kalifikasyonunun nasıl yapılması gerektiği bu eğitimde en ilgimi çeken konuydu. Aktarımlar ve sunum içerikleri anlaşılır ve açık bir şekildeydi.


- Kalifikasyonda Risk Analizi, DQ/IQ/OQ/PQ içerikleri, ekipmanlarda ne seviyede kalifikasyona gerek duyulacağı eğtımde bana en çok fayda sağlayacağını düşündüğüm konu. Herşey çok yeterli ve doyurucu idi. Eğitim dokümanlarının içerikleri, sıralanışı ve anlaşılabilirliği çok iyi düzeyde idi.


- Eğitimin tümü türkçe olması sebebi ile çok güzel, akıcı, anlaşılır ve bana fayda sağlayacağını düşünüyorum.


- Bu eğitimde en çok ilgimi çeken konu Swab Teknikleri, Riboflavin Testi ve bu testin nasıl yapılacağı nasıl yapılacağı idi.


- Eğitimcinin sunum içerikleri ve aktarımları sade, yalın, açık ve anlaşılır şekildeydi.

- Bu eğitim, çalıştığım alanlarda temizlik validasyonundaki eksikliklerimizi görüp düzeltmelere gitmemizi sağlayacak.


- Temizlik validasyonunda kullanılan metodlar ve gereklilikler en çok ilgimi çeken konulardı. Sunum kapsamı, anlatılışı yeterli ve anlaşılır idi.


- Bana fayda sağlayacağını düşündüğüm konu gerçek hayattan örneklerdi. Sunum net ve aktarımlar anlaşılır şekilde hazırlanmıştı.


- Temizlik Validasyonunun içermesi gereken parametreler en ilgimi çeken konu ve bana fayda sağlayacak. Sunum kapsamı ve aktarımı gayet güzeldi.


-Bu eğitimde Riboflavin Tekniği ve Swab Tekniği en ilgimi çeken ve bana fayda sağlayacağını düşündüğüm konulardı. Anlatım ve sunum içerikleri gayet yeterli ve doyurucu idi.


- Riboflavin Testi ve Uygulama Alanları eğitimde en çok ilgimi çeken konulardı. Beklentilerim karşılanmıştır.


- GC konusundaki bilgilerim bu egitim ile pekismis ve netlesmistir.


- GC-MS zor bir konunun ayrintili olarak ve basitlestirilmis sunumunu bu egitimde buldum.


- HPLC teorisi, sorunlari ve cözüm yollarinin gösterildigi egitimi herkese tavsiye ederim.