The Swiss Consulting

Ne Dediler

- Konuya hakimiyet ve içerik olarak cokfaydalı bir eğitimdi. Diğer eğitim türleri için sizlerle iletişime geçecegiz.

  Poliya- Emre Özbek

 

- Validasyon Master Plani-VMP-Risk Bazli Egitimi; Kapsayıcı bilgilendirme içeriği bakımından başarılı bir eğitim çalışması oldu. Teşekkürler.

  Serkan Dayan-Kayseri Erciyes Üniversitesi Ögretim Üyesi

 

-Validasyon Master Plani-VMP-Risk Bazli Egitimi; Aldığım eğitimin oldukça faydalı olduğunu düşünüyorum. Gelecek kariyerimde olumlu etkilerini göreceğimden eminim. Uzman eğitmeninizin konuya hakimiyeti ve yönlendirmesinden memnun kaldım.

 Kasım Büyükbezirci- Kayseri Erciyes Üniversitesi Ögretim Üyesi

 

- GMP Iyi Üretim Uygulamalari Güncel Egitimi Aldığım eğitimin oldukça faydalı olduğunu düşünüyorum. Kısa sürede işimle alakalı olumlu geri dönüşler alacağımdan eminim. Emekleriniz için teşekkür ederim.

  Kasım Büyükbezirci- Kayseri Erciyes Üniversitesi Ögretim Üyesi

 

-Validasyon Master Plani-VMP-Risk Bazli Egitimi; Bilgiler kafama bu eğitimden sonra daha güzel oturdu. Online olmasına rağmen sıkıntı yaşamadık ve konunun akıcı olduğunu düşünüyorum. Tekrar teşekkür ederiz.

  Burcu Somtürk Yilmaz-Kayseri Erciyes Üniversitesi Ögretim Üyesi

 

-ISO 14971- Risk Analizi Eğitimi gayet anlaşılırdı ve sorduğum sorulara cevaplarımı alabildim. Teşekkür ederim.

 Nazli Asci- Biyoteknik 

   

- Stabilite Egitimi; Etkili bir egitim oldu.

   Sevim Anli Simsek, Atabay Ilac

 

- Bugün yapilan Stabilite ve Testleri egitimi sayesinde eksik oldugum yada kafamda oturtamadigim bazi bilgilerin suan itibari ile netlesmesinin mutlulugu icindeyim. Tesekkürler.

   Sevil Koc, Atabay Ilac

 

- Beklentilerimi karşılayan bir eğitimdi genel olarak yeni yayınlanan Annex-1 deki değişiklikler hakında bilgi almak istiyordum ve karşılığını buldum.

 Mehlika Isik- World Medicine

 

- Eski calıştığım firmada arkadaşlarımı egitimlerinize göndermiştim eğitimlerinizden  cok memnun kalmışlardı. İlginiz için teşekkür ederim.

   Buket Erel, Mefar Ilac

 

- Sizden çok güzel bir temizlik validasyonu eğitimi aldık teşekkür ederiz.

  Esengül Kücükali-Biofarma


 

-Sanal ortamda verilen eğitimler çok verimli idi.

 Belma Sonugür, Egemen International  
 

- Workshops (WSs), WSs sonuclarinin tartisilmasini ve WSs`i cok ilginc olarak  degerlendiriyorum.

   Aysel Öztürk- Biofarma Ilac


- Thank You so much and hope to see you in an other training.

  Dr. Perihan Gürbüz- Kayseri Erciyes Üniversitesi Ögretim Üyesi


- Cok verimli gecen bir egitim oldu.

  Dr. Ayse Eken- Kayseri Erciyes Üniversitesi Ögretim Üyesi


- Bana katkisi büyük oldu, egitimcinin zamanlamasi ve bilgi kullanimi beceriliydi.

  Arda Pehlivan- Deva


- Temizlik Validasyonu Egitiminde konular, prezentasyon ve egitim dokümanlari cok iyiyiydi.

  Sezen Süzer Kurtulmus- Bilim Ilac


- The Swiss Consulting den ve egitimcisinden daha önce de eğitim aldım ve memnun kaldım. Bu nedenle tekrar eğitim almak istiyoruz.

   Gülçin AKIŞ TALAS- Drogsan

 

- Thank you everything is ok. It is very useful for us.

   Bülent Ugurlu- Orgachem

 

- Online eğitimden de çok memnun kaldım, çok teşekkürler.


- Online egitimler canli baglantili oldugu icin sinif egitimlerinden faksiz ve etkinligi ayni


- Istatistiksel Proses Kontrolü Egitiminde, veriler kullanilarak grafik olusturma, ve grafikleri yorumlayarak prosesin iyilestirilmesi anlaminda calismalar yapma becerisi kazandim.


- GMP-PIC/S Uyum Egitimi gayet akici, verimli gecti örnekler konuyu pekistirdi.


- Risk Analizi , Yöntemleri, Yönetimi Uygulamali Egitiminin akici ve anlasilir olmasi ve gösterilen tekniklerin rahatca uygulanabilirliginin anlasilmasi adina tesekkür ederim.


- GMP-PIC/S Uyum Egitimi Güncellemeleri karsilastirmali olarak anlatildigi icin cok net anlasildi.


- GMP-PIC/S Uyum Egitiminin uygulamalari ve görselleri egitimin verimli gecmesini sagladi.


- Risk Bazli Kalifikasyon Egitimi cok etkili ve egiticiydi.


- Temizlik validasyonu ve ekipman temizliginde kalinti kontrolleri ve hesaplamalari bu egitimde en cok ilgimi ceken konulardi.


- Egitim cok iyiydi, deneyimlerin paylasiliyor olmasini cok faydali buluyorum.


- HPLC kolonlari ve Metod olustururken validasyon asamasinda uygun kosullarin nasil secilmesi gerektigi bu egitimde en cok ilgimi ceken konulardi.


- Analitik Metod Validasyonlarindaki güncel uygulamalar sayesinde alisilagelen analizlere ek olarak uygulanabilecek parametreler ögreticiydi, farkli guideline `lar duruma bakis acisindan faydali idi.


- HPLC ile ilgili bilgilerime daha fazla bilgiler kattim cok iyi bir egitimdi.


- Analitik Metod gelistirme adina, molekül yapisi üzerinden nasil bir yol izlenecegi hakkinda örnekler verilmesinin bu egitimde bana fayda saglayacagini düsünüyorum.

- Türkçe olduğu için de iyi anlaşılır bir egitimdi.


- Kalite Risk Yönetiminin bütün alanlara uygulanabileceği, filtreleme ve FMEA metodunun alanları ve uygulamaları bu eğitimde en ilgimi çeken konular olduğunu düşünüyorum.


- Sunum içerikleri yeterli düzeyde ve beklentilerimi karşılamıştır. Anlatım gayet anlaşılır ve uygun düzeyde.


- Bu eğitimde Tüm risk analiz yöntemleri özellikle FMEA ve FTA ile ilgili derinlemesine bilgi sahibi oldum. Eğitimcinin sunumu çok yeterli ve akılda kalıcı.


- Eğitimde bana fayda sağladığını düşündüğüm konu, GMP ve GLP uygulamalarının yürüten tüm firmalar için, uygulanması büyük faydalar sağlayacak. Kalite Yönetimi hakkındaki farkındalığım pekişti.


- Eğitimcinin aktarımları anlaşılır, yeterince donanımlı ve interaktif olması sebebi ile son derece katılımcı açısından dikkat, ilgi ve konsantrasyonu yüksek tutacak şekilde.


- Günlük hayatta yaşanan somut problemlerden örnekleme yapılması, bana fayda sağlayacak.


- Bu eğitimde en ilgimi çeken konu, Kalifikasyonun alt başlıkları ve bu başlıklara dahil olması gereken mutlak konular idi. Eğitimcinin sunum içerikleri güzel ve detaylıydı. Ayrıca verilen örnekler ve yaklaşımlar aydınlatıcı idi.


- Kalifikasyon çerçevesinin belirlenmesi tablosunu çok beğendim. İşime çok yarayacağını düşünüyorum. Retrospektif kalifikasyonuda Risk Analizi konusunun bana fayda sağlayacağını düşünüyorum.


- Sunum notları konunun çok net bir özetiydi. Olabilecek en iyi şekilde sunulmuş. Tüm bilgileri içeriyor. Sorulara cevap bulmak mümkün.


- Bu eğitimde Oda ve Alanlarda yapılması zorunlu olan Kalifikasyonun yapılışı bana en çok fayda sağlayacak konu. Sunum içerikleri ve aktarımı güzel. Tesisimizde ve Kalifikasyon ekibimizle beraber bu eğitimi tekrarlamak isterim.


- Bir tesiste kullanımda olan ve yeni alınan cihazların veya sistemlerin kalifikasyonunun nasıl yapılması gerektiği bu eğitimde en ilgimi çeken konuydu. Aktarımlar ve sunum içerikleri anlaşılır ve açık bir şekildeydi.


- Kalifikasyonda Risk Analizi, DQ/IQ/OQ/PQ içerikleri, ekipmanlarda ne seviyede kalifikasyona gerek duyulacağı eğtımde bana en çok fayda sağlayacağını düşündüğüm konu. Herşey çok yeterli ve doyurucu idi. Eğitim dokümanlarının içerikleri, sıralanışı ve anlaşılabilirliği çok iyi düzeyde idi.


- Eğitimin tümü türkçe olması sebebi ile çok güzel, akıcı, anlaşılır ve bana fayda sağlayacağını düşünüyorum.


- Bu eğitimde en çok ilgimi çeken konu Swab Teknikleri, Riboflavin Testi ve bu testin nasıl yapılacağı nasıl yapılacağı idi.


- Eğitimcinin sunum içerikleri ve aktarımları sade, yalın, açık ve anlaşılır şekildeydi.

- Bu eğitim, çalıştığım alanlarda temizlik validasyonundaki eksikliklerimizi görüp düzeltmelere gitmemizi sağlayacak.


- Temizlik validasyonunda kullanılan metodlar ve gereklilikler en çok ilgimi çeken konulardı. Sunum kapsamı, anlatılışı yeterli ve anlaşılır idi.


- Bana fayda sağlayacağını düşündüğüm konu gerçek hayattan örneklerdi. Sunum net ve aktarımlar anlaşılır şekilde hazırlanmıştı.


- Temizlik Validasyonunun içermesi gereken parametreler en ilgimi çeken konu ve bana fayda sağlayacak. Sunum kapsamı ve aktarımı gayet güzeldi.


-Bu eğitimde Riboflavin Tekniği ve Swab Tekniği en ilgimi çeken ve bana fayda sağlayacağını düşündüğüm konulardı. Anlatım ve sunum içerikleri gayet yeterli ve doyurucu idi.


- Riboflavin Testi ve Uygulama Alanları eğitimde en çok ilgimi çeken konulardı. Beklentilerim karşılanmıştır.


- GC konusundaki bilgilerim bu egitim ile pekismis ve netlesmistir.


- GC-MS zor bir konunun ayrintili olarak ve basitlestirilmis sunumunu bu egitimde buldum.


- HPLC teorisi, sorunlari ve cözüm yollarinin gösterildigi egitimi herkese tavsiye ederim.