The Swiss Consulting

Başvuru yapmak için buraya tıklayın.

Kalibrasyon ve Modern Kalibrasyon Yönetimi Egitimi

Kalibrasyon nedir?

Belirli bir alet veya cihazın, referans veya izlenebilir standartlar tarafından üretilen sonuçlar ile karşılaştırıldığında uygun ölçüm aralıklarında belirlenen sınırlar içinde sonuçlar ürettiğinin kanıtlanmasıdir.

 

Kimler Katilmalidir:
Beseri Ilac, Veteriner Tibbi Ürün, Kozmetik, Tibbi Cihaz Üreticisi firmalarin, API üreticisi firmalar. Bu sektörlere tedarikci olan firmalar. Kalite Güvence , Kalite Kontrol, Üretim, ARGE, Ic Denetim, Kalifikasyon, Validasyon, teknik  birim calisanlari ve diger ilgili tüm calisanlar ile yöneticiler ve yönetici adaylari. Tedarikci denetim mekanizmasinda yer alan ve almak isteyen tüm calisanlar.

 

 

EGITIMIN ICERIGI

Kalibrasyonun temelleri
Tanimlar
Literatür
Regülasyonlar
Kalibrasyon zorunlulugu
Kalite Yönetim Sisteminde Kalibrasyon
Kalibrasyon organizasyonu
Ölcüm tekniginin temelleri
Kalibrasyon ve Ayarlama 
Toleranslar
Ölcüm hatalari
Dokümantasyon
Kalibrasyon Master SOP icerigi
Kalibrasyon yönetimi
Kalibrasyonda Risk Analizi
Referans Cihazlar
Kalibrasyon tedarikcileri

Case Study: Denetlemelerde kalibrasyon ve risk analizi
Work Shop: Kalibrasyon uygulamasi
Role Play

 

EGITMEN:
F. GÜNER, CHEMIST, M. Sc. -The Swiss Consulting - Isviçre

İsvicre`de yasiyor. Streuli Pharma AG-Isvicre`de -Validation Manager- olarak katilar, yari katilar, steril ve non steril sivilar ile aktivitesi yüksek komponentli ürünlerin üretildigi makina , ekipman , oda, alan, cihaz ve destek sistemlerinin kalifikasyon projeleri ile temizlik validasyonu, proses validasyonu projelerini yürüttü. Ayrica gene Isvicre`de Frike Group`a bagli Frike Pharma AG`de ilac ve kozmetik alanlarinda katilar ve yari kati formlarda kalite güvence süreclerini -Validation & Qualification Manager- olarak yürüttü. Almanya`dan -Validation Manager- sertifikasi aldi. Ulusal ve uluslararasi pek cok firmanin denetimlerine, audit ve inspeksiyonlarina katildi.  The Swiss Consulting egitim, danismanlik ve proje firmasini kurdu. Türkiye`de de türkce olarak beseri ilac, veteriner tibbi ürün, tibbi cihaz ve kozmetik alanlarinda calisan firmalar ile bu sektörlere tedarikci olan firmalara egitim, danismanlik ve proje hizmeti vermektedir.

 

The Swiss Consulting,  Türkiye`de Almanya`dan alinmis  “Validasyon Yetkilisi “ belgeli ilk ve tek firmadir. Egitimcileri yurt disinda tecrübelidir. Egitimlerimiz güncel egitimlerdir.


Aynı firmadan ve ayni egitime üc kişilik katılımlarda  %5 , dört ve daha fazla katılımcı olduğu durumda %10 grup indirimi yapılır. Katılım bedeline eğitim dokümanları, öğle yemekleri, sürekli ara ikram, cay ve kahve ikramları dahildir. Eğitim programı sonunda katılım sertifikası verilir. Yapılan iptallerde katılım bedeli iade edilmez, isim değişikliği yapılabilir. The Swiss Consulting programi, tarihlerini , yerini degistirme ve ücretlerini iade etmek şartı ile egitimi iptal etme hakkını saklı tutar. Katilimci sayisi sınırlıdır.