The Swiss Consulting

Başvuru yapmak için buraya tıklayın.

Egitimcinin Egitimi (Risk Bazli Online ve Canli Baglantili)

GMP KILAVUZUNA GÖRE EGITIMIN GEREKLILIGI

 

“Tıbbi ürünlerin doğru biçimde imalatı şahıslara bağlıdır. Bu nedenle imalatçı, sorumluluğu olan tüm görevleri yerine getirmek için yeterli sayıda kalifiye elemana sahip olmalıdır. Bireysel sorumluluklar bireyler tarafından açıkça anlaşılmış ve kaydedilmiş olmalıdır. Tüm personel kendisiyle ilgili İyi İmalat Uygulamaları (GMP) prensipleri hakkında bilgi sahibi olmalı ve ihtiyaçlarına yönelik olarak, hijyenik açıklamalar da dâhil olmak üzere, başlangıçta ve devamlı olarak eğitim almalıdır Kaynak: ” GMP KLAVUZU”


 

KATILIMCI PROFİLİ: Beseri Ilac, Veteriner Tibbi Ürün Üreticisi firmalar, kozmetik ve tibbi cihaz üreticisi firmalar ile bu sektörlerin tedarikcileri. Egitim ve gelistirme birimi yönetici ve calisanlari, IK Calisanlari. Egitim birimi ve egitim organizasyonu ile ilgili birim yönetici ve calisanlari, insan kaynaklari yöneticileri ve calisanlari, Kalite Güvence, kalite Birimi, Ic Denetim yöneticileri ve calisanlari, üretim birimi yöneticileri, ilgili calisanlari. Ilgili tüm calisanlar ile yöneticiler ve yönetici adaylari. 

--------------------------

  

EGITIMIN ICERIGI  

 

Egitim

 

Egitimin amaci


Egitim organizasyonu


Ögrenme hedeflerinin belirlenmesi


Web based training


Egitim yönetimi


Egitim dokümantasyonu


Personel Kalifikasyonu cercevesinde egitim plani

 

Regülasyon gereklilikleri

 

Denetimlerde en cok karsilasilan egitim ile ilgili Bulgular ve degerlendirilmesi

 Case Study: Örnek dokümanlar ve risk calismasi


 

EĞİTMEN: F. GÜNER, M. Sc. Chemist - The Swiss Consulting-Isviçre 

İsvicre`de yasiyor. Streuli Pharma AG-Isvicre`de “Validation Manager” olarak katilar, yari katilar, steril ve non steril sivilar ile aktivitesi yüksek komponentli ürünlerin üretildigi makina , ekipman , oda, alan, cihaz ve destek sistemlerinin kalifikasyon projeleri ile temizlik validasyonu, proses validasyonu projelerini yürüttü. Ayrica gene Isvicre`de Frike Group`a bagli Frike Pharma AG`de ilac ve kozmetik alanlarinda katilar ve yari kati formlarda kalite güvence süreclerini -Validation & Qualification Manager- olarak yürüttü. Almanya`dan “Validation Manager“ - Validasyon Yetkilisi sertifikasi aldi. Ulusal ve uluslararasi pek cok firmanin audit ve inspeksiyonlarina katildi.  The Swiss Consulting egitim, danismanlik ve proje firmasini kurdu. Türkiye`de de türkce olarak ilac, veteriner tibbi ürün, tibbi cihaz ve kozmetik alanlarinda calisan firmalar ile bu sektörlere tedarikci olan firmalara egitim, danismanlik ve proje hizmeti vermektedir. 2011 yilaindan  beri yaklasik 3000 Kisiye egitim ve Isvicre den Sertifika verdik ve yaklasik 200 firma ile calistik. (The Swiss Consulting is the Number 1 in Turkey"