The Swiss Consulting

Başvuru yapmak için buraya tıklayın.

Personel Kalifikasyonu Egitimi (Online ve Canli Baglantili)

PERSONEL KALIFIKASYONUNUN GMP KLAVUZUNA GÖRE ÖNEMi;

-Üretimini sağlamak ve denetlemek için uygun eğitime ve/veya deneyime sahip yeterli sayıda personel bulunmalıdır.

 

-Üretiminden sorumlu tüm personelin sorumlulukları yazılı olarak belirtilmelidir.   Kaynak: ” GMP KLAVUZU”


 

PERSONEL KALIFIKASYONU NEDIR?

Personel kalifikasyonu en önemli üretim ve maliyet faktörlerinden birisidir. Ilac firmalari icin personel materyale dayali olmayan bir yatirimdir. Personel, firmalara uzun süreli isletme basarisi ve sürdürülebilir bir isletme güvencesi icin önemli yararlar saglar. Bu anlamda da personel kalifikasyonu cok önemlidir.

 

KATILIMCI PROFİLİ: Beseri Ilac, Veteriner Tibbi Ürün Üreticisi firmalar, kozmetik ve tibbi cihaz üreticisi firmalar ile bu sektörlerin tedarikcileri. Egitim ve gelistirme birimi yönetici ve calisanlari. Egitim birimi ve egitim organizasyonu ile ilgili birim yönetici ve calisanlari, insan kaynaklari yöneticileri ve calisanlari, Kalite Güvence, kalite Birimi, Ic Denetim yöneticileri ve calisanlari, üretim birimi yöneticileri, ilgili calisanlari. Ilgili tüm calisanlar ile yöneticiler ve yönetici adaylari. 

--------------------------  


EGITIMIN ICERIGI 

 

Personel Yönetiminin Temelleri

 

(Üst)-Yönetimin Personel ile ilgili Görevleri

 

Organizasyonel Yapilar

 

 - Tek hat sistemi

 - Cok hatli Sistem

 

Kalifikasyon Gereklilikleri


Personel Kalifkasyon Profilleri


Is tanimlari


Is yeri tanimlari


 


Case Study: Örnek dokümanlar  / Denetim Bulgulari ve degerlendirilmesi


 

EĞİTMEN: F. GÜNER, M. Sc. Chemist - The Swiss Consulting-Isviçre 

İsvicre`de yasiyor. Streuli Pharma AG-Isvicre`de “Validation Manager” olarak katilar, yari katilar, steril ve non steril sivilar ile aktivitesi yüksek komponentli ürünlerin üretildigi makina , ekipman , oda, alan, cihaz ve destek sistemlerinin kalifikasyon projeleri ile temizlik validasyonu, proses validasyonu projelerini yürüttü. Ayrica gene Isvicre`de Frike Group`a bagli Frike Pharma AG`de ilac ve kozmetik alanlarinda katilar ve yari kati formlarda kalite güvence süreclerini -Validation & Qualification Manager- olarak yürüttü. Almanya`dan “Validation Manager“ - Validasyon Yetkilisi sertifikasi aldi. Ulusal ve uluslararasi pek cok firmanin audit ve inspeksiyonlarina katildi.  The Swiss Consulting egitim, danismanlik ve proje firmasini kurdu. Türkiye`de de türkce olarak ilac, veteriner tibbi ürün, tibbi cihaz ve kozmetik alanlarinda calisan firmalar ile bu sektörlere tedarikci olan firmalara egitim, danismanlik ve proje hizmeti vermektedir. 2011 yilaindan  beri yaklasik 3000 Kisiye egitim ve Isvicre den Sertifika verdik ve yaklasik 200 firma ile calistik. (The Swiss Consulting is The Number 1 in Turkey"