The Swiss Consulting

Başvuru yapmak için buraya tıklayın.

Kalibrasyon ve Modern Kalibrasyon Yönetimi Egitimi (Canli, Online)

Kalibrasyon nedir?

Belirli bir alet veya cihazın, referans veya izlenebilir standartlar tarafından üretilen sonuçlar ile karşılaştırıldığında uygun ölçüm aralıklarında belirlenen sınırlar içinde sonuçlar ürettiğinin kanıtlanmasıdir.

 

Kimler Katilmalidir:
Beseri Ilac, Veteriner Tibbi Ürün, Kozmetik, Tibbi Cihaz Üreticisi firmalarin, API üreticisi firmalar. Bu sektörlere tedarikci olan firmalar. Kalite Güvence , Kalite Kontrol, Üretim, ARGE, Ic Denetim, Kalifikasyon, Validasyon, teknik  birim calisanlari ve diger ilgili tüm calisanlar ile yöneticiler ve yönetici adaylari. Tedarikci denetim mekanizmasinda yer alan ve almak isteyen tüm calisanlar.

 

 

EGITIMIN ICERIGI

Kalibrasyonun temelleri
Tanimlar
Literatür
Regülasyonlar
Kalibrasyon zorunlulugu
Kalite Yönetim Sisteminde Kalibrasyon
Kalibrasyon organizasyonu
Ölcüm tekniginin temelleri
Kalibrasyon ve Ayarlama 
Toleranslar
Ölcüm hatalari
Dokümantasyon
Kalibrasyon Master SOP icerigi
Kalibrasyon yönetimi
Kalibrasyonda Risk Analizi
Referans Cihazlar
Kalibrasyon tedarikcileri

Case Study: Denetlemelerde kalibrasyon ve risk analizi
Work Shop: Kalibrasyonda Risk Analizi Uygulamasi

 

EGITMEN:
F. GÜNER, CHEMIST, M. Sc. -The Swiss Consulting - Isviçre

İsvicre`de yasiyor. Streuli Pharma AG-Isvicre`de -Validation Manager- olarak katilar, yari katilar, steril ve non steril sivilar ile aktivitesi yüksek komponentli ürünlerin üretildigi makina , ekipman , oda, alan, cihaz ve destek sistemlerinin kalibrasyon Management, kalifikasyon projeleri ile temizlik validasyonu, proses validasyonu projelerini yürüttü. Ayrica gene Isvicre`de Frike Group`a bagli Frike Pharma AG`de ilac ve kozmetik alanlarinda katilar ve yari kati formlarda kalite güvence süreclerini -Validation & Qualification Manager- olarak yürüttü. Almanya`dan -Validation Manager- sertifikasi aldi. Ulusal ve uluslararasi pek cok firmanin denetimlerine, audit ve inspeksiyonlarina katildi.  The Swiss Consulting egitim, danismanlik ve proje firmasini 2011 yilinda kurdu. Türkiye`de de türkce olarak beseri ilac, veteriner tibbi ürün, tibbi cihaz ve kozmetik alanlarinda calisan firmalar ile bu sektörlere tedarikci olan firmalara egitim, danismanlik ve proje hizmeti vermektedir. Yaklasik 2000 katilimci.gün egitim ve 200 firma ile calismislik tecrübesi var.

 

The Swiss Consulting,  Türkiye`de Almanya`dan alinmis  “Validasyon Yetkilisi “ belgeli ilk ve tek firmadir. Egitimcileri yurt disinda tecrübelidir. Egitimlerimiz güncel egitimlerdir.