The Swiss Consulting

Başvuru yapmak için buraya tıklayın.

Personel Kalifikasyonu Egitimi (Risk Bazli Yaklasim ile)

PERSONEL KALIFIKASYONUNUN GMP KLAVUZUNA GÖRE ÖNEMi


“Tıbbi ürünlerin doğru biçimde imalatı şahıslara bağlıdır. Bu nedenle imalatçı, sorumluluğu olan tüm görevleri yerine getirmek için yeterli sayıda kalifiye elemana sahip olmalıdır. Bireysel sorumluluklar bireyler tarafından açıkça anlaşılmış ve kaydedilmiş olmalıdır. Tüm personel kendisiyle ilgili İyi İmalat Uygulamaları (GMP) prensipleri hakkında bilgi sahibi olmalı ve ihtiyaçlarına yönelik olarak, hijyenik açıklamalar da dâhil olmak üzere, başlangıçta ve devamlı olarak eğitim almalıdır Kaynak: ” GMP KLAVUZU”


 

PERSONEL KALIFIKASYONU NEDIR?

Personel kalifikasyonu en önemli üretim ve maliyet faktörlerinden birisidir. Ilac firmalari icin personel materyale dayali olmayan bir yatirimdir. Personel, firmalara uzun süreli isletme basarisi ve sürdürülebilir bir isletme güvencesi icin önemli yararlar saglar. Bu anlamda da personel kalifikasyonu cok önemlidir.

 

KATILIMCI PROFİLİ: Beseri Ilac, Veteriner Tibbi Ürün Üreticisi firmalar, kozmetik ve tibbi cihaz üreticisi firmalar ile bu sektörlerin tedarikcileri. Egitim ve gelistirme birimi yönetici ve calisanlari. Egitim birimi ve egitim organizasyonu ile ilgili birim yönetici ve calisanlari, insan kaynaklari yöneticileri ve calisanlari, Kalite Güvence, kalite Birimi, Ic Denetim yöneticileri ve calisanlari, üretim birimi yöneticileri, ilgili calisanlari. Ilgili tüm calisanlar ile yöneticiler ve yönetici adaylari. 

--------------------------  

EGITIMIN ICERIGI  

 

Personel Yönetiminin Temelleri

 

(Üst)-Yönetimin Personel ile ilgili Görevleri

 

Organizasyonel Yapilar

 

 - Tek hat sistemi

 - Cok hatli Sistem

 

Kalifikasyon Gereklilikleri


Personel Kalifkasyon Profilleri


Is tanimlari


Is yeri tanimlari


Case Study: Örnek dokümanlar ve risk calismasi 


Work Shop: Görev Tanimi icerik calismasi 


Role Play


 

 

EĞİTMEN: F. GÜNER, M. Sc. Chemist - The Swiss Consulting-Isviçre 

İsvicre`de yasiyor. Streuli Pharma AG-Isvicre`de “Validation Manager” olarak katilar, yari katilar, steril ve non steril sivilar ile aktivitesi yüksek komponentli ürünlerin üretildigi makina , ekipman , oda, alan, cihaz ve destek sistemlerinin kalifikasyon projeleri ile temizlik validasyonu, proses validasyonu projelerini yürüttü. Ayrica gene Isvicre`de Frike Group`a bagli Frike Pharma AG`de ilac ve kozmetik alanlarinda katilar ve yari kati formlarda kalite güvence süreclerini -Validation & Qualification Manager- olarak yürüttü. Almanya`dan “Validation Manager“ - Validasyon Yetkilisi sertifikasi aldi. Ulusal ve uluslararasi pek cok firmanin audit ve inspeksiyonlarina katildi.  The Swiss Consulting egitim, danismanlik ve proje firmasini kurdu. Türkiye`de de türkce olarak ilac, veteriner tibbi ürün, tibbi cihaz ve kozmetik alanlarinda calisan firmalar ile bu sektörlere tedarikci olan firmalara egitim, danismanlik ve proje hizmeti vermektedir.