The Swiss Consulting

Başvuru yapmak için buraya tıklayın.

GMP de Dokümantasyon/ GDocP- Iyi Dokümantasyon Uygulamalari Egitimi (Online ve Canli)

EGiTiM SEKLi: Bu egitim, The Swiss Consulting`e ait, özel bir sistem ve canli internet baglantisi ile düzenlenen bir egitimdir. Internet baglantisi olan bir bilgisayar, tablet veya smart phone araciligi ile her yerde alinabilir.(ev, isyeri vb.) Katilimcilar egitimden yarim saat önce kendi adlarina özel olarak e-mail ile yollanacak ID-davet kodu ile egitime sahsen katilabileceklerdir.  

*Katilimcinin bilgisayarinin internet baglantili olmasi gereklidir. Windows, Mac, Linux, Android, iPhone veya iPad ile online egitime katilabilirsiniz.   

  

EGiTiM DiLi : Türkce 

SERTiFiKA   : Online Sertifika yollanacak ve orjinal sertifika kargolanacaktir.

DOKÜMAN   : Kargolanacaktir.

---------------

Bu egitimde;  

GMP`ye uygun olarak dokümantasyon sisteminin nasil kurulmasi ve yürütülmesi , düzenlenmesi gerektigini ögrenecek, GDocP- Iyi Dokümantasyon Uygulamalari ile ilgili bakis acisi kazanacak, denetcilerin beklentileri ve isteklerini ögreneceksiniz. 

 

Kimler bu egitimi almali; 

GMP alanlarinda görevli tüm calisanlar, ilac ve etkin madde konularinda calisan üretim, kalite güvence, kalite kontrol calisanlari, bu sektörlere tedarikci olan firmalarin calisanlari, yöneticiler ve yönetici adaylari.


Ek olarak bu egitimde; 

GMP`de Dokümantasyon ve GDocP –Iyi Dokümantasyon Uygulamalari ile ilgili güncel beklentiler hakkinda bilgi edinecek, bilgilerinizi hizli ve basit bir sekilde en güncel duruma getireceksiniz. Calisma masanizdaki bilgiler ile sınırlı kalmayacaksiniz.  Egitimcinin bakis acisini ögrenecek, ayni zamanda interaktif sunum ve Case Study, Work Shop, Role Play türündeki modern ögretim teknikleri  ile bilgi edinmeniz desteklenecek ve katilim sertifikasi alacaksiniz. 

 

EGİTİMİN İCERİGİ


GMP DE DOKÜMANTASYONUN ÖNEMİ


ÖNEMLİ DOKÜMENTASYON KURALLARI


ÜRÜNLE İLGİLİ DOKÜMANTASYONLAR


TEKNİK DOKÜMANTASYONLAR


GMP YE UYGUN DOKÜMANTASYON 


GENEL GMP DOKÜMANTASYONLARI


TİPİK DOKÜMANTASYON HATALARI


ÇOĞALTMALAR


BASILAN MALZEMEDEKİ EKSİKLER


MASTER DOKÜMAN DİZAYNI


MASTER DOKÜMANIN OLUŞTURULMASI


DOKÜMANLARIN DAĞITIMI


INSPECTION DA GMP DOKÜMANLARI


DOKÜMANTASYONDA DİĞER GEREKLİLİKLER


KAYITLARIN SAKLANMASI


ARŞİVLEME YÖNTEMLERİ VE İZLENEBİLİRLiK

 
WORKSHOP :
Denetimlerde Dokümantasyon Bulgulari ve Klaslamasi


CASE STUDY: SOP-GMP ye Uygun Dokümantasyon- örnek DokümanEĞİTMEN: F. GÜNER, M. Sc. Chemist - The Swiss Consulting-Isviçre 


İsvicre`de yasiyor. Mesleki tecrübesi 25 yil, Sektördeki 20 yil olup, Streuli Pharma AG-Isvicre`de -Validation Manager- olarak katilar, yari katilar, steril ve non steril sivilar ile aktivitesi yüksek komponentli ürünlerin üretildigi makina , ekipman , oda, alan, cihaz ve destek sistemlerinin kalifikasyon projeleri ile temizlik validasyonu, proses validasyonu projelerini yürüttü. Ayrica gene Isvicre`de Frike Group`a bagli Frike Pharma AG`de ilac ve kozmetik alanlarinda katilar ve yari kati formlarda kalite güvence süreclerini -Validation & Qualification Manager- olarak yürüttü. Almanya`dan -Validation Manager- Validasyon Yetkilisi sertifikasi aldi. Ulusal ve uluslararasi pek cok firmanin audit ve inspeksiyonlarina katildi.  The Swiss Consulting egitim, danismanlik ve proje firmasini kurdu. Türkiye`de de türkce olarak ilac, veteriner tibbi ürün, tibbi cihaz ve kozmetik alanlarinda calisan firmalar ile bu sektörlere tedarikci olan firmalara egitim, danismanlik ve proje hizmeti vermektedir.